Laidojimo-imones.lt

Įmonės pasirinkimas

Kaip išsirinkti laidojimo įmonę
Paprastai rinkdamiesi prekes ar paslaugas ieškome geriausios kokybės už optimalią kainą. Tačiau netekus artimojo liūdesys gali apsunkinti sprendimų priėmimą. Norime jums padėti, pateikdami keletą rekomendacijų, kaip pasirinkti tinkamą laidojimo paslaugų įmonę, kad ir taip sunkaus jums laikotarpio dar labiau neapkartintų nekompetentingi paslaugų tiekėjai.

Pirmas žingsnis: kaip norėsite atsisveikinti su artimuoju?
Pagalvokite, kokių laidotuvių norite: pašarvojimo ir laidojimo, kremavimo ir laidojimo ar tik kremavimo. Nuo to priklausys ir kaina, ir įmonės, iš kurių galite rinktis. Jei ketinate pirma mirusįjį kremuoti, o atsisveikinimą organizuoti vėliau, galite išsirinkti skirtingas įmones kremavimui ir laidojimui. Tokiu atveju, renkantis kremavimo paslaugas jūsų neriboja laidojimo paslaugas teikiančių įmonių lokacija, nes kremuojant nereikia šarvojimo salių. Tikėtina, kad taip galėsite gauti aukštesnės kokybės paslaugas greičiau ir/arba pigiau. Į ką atkreipti dėmesį: rekomenduojame užsisakyti kremavimo ar laidojimo paslaugas įmonėse, turinčiose visuomenės higienos centro išduotus higienos pasus. Nerokomenduojame užsakinėti paslaugas pas fizinius asmenis, kurie teikia laidojimo paslaugas neregistravę veiklos, neskelbia viešai savo biuro adreso, negali pateikti visuomenės higienos centro išduoto higienos paso visoms reikalingoms paslaugoms – mirųsiųjų paruošimai, laikymui, šarvojimui.

Antras žingsnis: pasikvieskite į pagalbą patikimą žmogų
Paprašykite, kad ieškant tinkamos įmonės jums padėtų draugas(-ė), kuris nebuvo labai artimas su velioniu. Ne tokias stiprias emocijas išgyvenantis artimas žmogus bus saugumo garantas, kad nebus pasinaudota jūsų gedulu, siekant didesnės naudos įmonei, pvz., kad nebus įsiūlytos jums iš tiesų nereikalingos paslaugos, kad eigoje neatsiras neplanuotų išlaidų ir pan. Taip pat rekomenduojame peržiūrėti mūsų nuolat atnaujinamą laidojimo įmonių sąrašą, kuriame pateikiami įmonių vertinimai.

Trečias žingsnis: palyginkite bent keleto įmonių kainas
Dauguma kremavimo paslaugas teikiančių įmonių skelbia savo kainas internete, kitas paslaugas teikiantiems biurams gali tekti skambinti telefonu. Susisiekite su keletu įmonių, net jei neketinate užsakinėti paslaugų iš jų – tai jums leis susidaryti geresnį įspūdį apie tai, kiek kainuoja jums reikalingos paslaugos, padės geriau suprasti savo poreikius ir galimybes. Į ką atkreipti dėmesį: verta sunerimti, jei jums sakoma, kad kainų negali pasakyti telefonu – tik atvykus į vietą. Net jei tai jums atrodo priimtina, nevykite į tokį biurą vieni, be jums padedančio draugo. Nebijokite kalbėti apie kitų įmonių siūlomus įkainius, jei jie smarkiai skiriasi nuo jums pateikiamų.

Ketvirtas žingsnis: gaukite sąmatą
Atsirinkę keletą jums tinkamiausių įmonių, paprašykite atspausdinti arba atsiųsti el. paštu pilną sąmatą. Palyginkite gautas sąmatas, pažiūrėkite, ar nėra kažkur didelių nesutapimų, nebijokite prašyti, kad jums atsakytų į visus klausimus. Į ką atkreipti dėmesį: nepasitikėjimą turėtų sukelti, jei žodžiu aptarus laidotuvių išlaidas, jums atsisakoma pateikti pilną galutinę sąmatą. Tokiu atveju gali nutikti, kad jau įpusėjus laidojimo procesą ims rastis nenumatytų išlaidų arba kokių nors neva būtinų pakeitimų.

Penktas žingsnis: patikrinkite savo pasirinkimą
Išsirinkę įmonę, apsilankykite joje gyvai. Paprašykite parodyti šarvojimo sales, papasakoti, kaip organizuojamas laidotuvių procesas, pasidomėkite įmonės turimais higienos pasais, leidžiančiais vykdyti laidojimo paslaugų teikimą. Į ką atkreipti dėmesį: Įmonėms išduodami atskiri higienos pasai mirusiųjų laikymui, paruošimui šarvoti, balzamavimui ir šarvojimui. Neužsisakykite įmonės paslaugų, jei jums negali pateikti higienos paso, susijusio su jūsų užsakomomis paslaugomis.

Šeštas žingsnis: saugus atsiskaitymas už paslaugas
Atsiskaitydami su pasirinkta įmone už jums suteikiamas paslaugas, reikalaukite apmokėjimą patvirtinančio dokumento. Tai jūsų kokybės garantija. Jei atsisakoma tokį dokumentą pateikti, praneškite Valstybinei mokesčių inspekcijai telefonu 1882 – taip prisidėsite prie kokybės kontrolės šiame jautriame paslaugų sektoriuje bei apsaugosite savo ir kitas gedinčias šeimas nuo papildomų nemalonumų.

Paspauskite čia, jei norite pasidomėti, kurios iš jums tinkamų ritualinių paslaugų įmonių yra mūsų asociacijos patikrintos ir turi gavusios teikiamų paslaugų įvertinimus.